I Cedevita u seriji Budućnosti

Dramatičan meč u dvorani „Verde“ sa srećnim krajem za košarkaše Budućnost Volija, koji i nakon duela sa Cedevitom ostaju lideri na tabeli.

Utakmica je odlučena 28 sekundi prije kraja, kada je Nemanja Gordić pogodio uz faul Demetrisa Nikolsa sa 63:59.

Odlučili su se Zagrepčani za penal završnicu, ali im to nije dalo željeni rezultat – 66:60 (23:16, 11:19, 13:12, 19:13)

Oba rivala su igrala na momente dobro, pravili su serije kojima su prelazili u vođstvo.

Prvu opipljiviju prednost, Podgoričani su ostvarili na startu druge četvrtine, kada je Milić Starovlah pogodio trojku za 26:16.

Uslijedio je potom period odlične igre „vitamina“, serija 12:0 je dovela do preokreta (28:26) i minimalnog vođstva na poluvremenu (35:34).

U treće periodu igra koš za koš i sa neriješenim rezultatom se ušlo u posljednjih 10 minuta.

Za pet i po minuta „plavi“ su napravili seriju 10:1 i odlijepili se na 57:48.

Uzvratila je Cedevita i trojkom Nikolsa je prišla na 58:57 na ulasku u posljednji minut.

Onda je stvari u svoje ruke uzeo Gordić. Prvo je dao koš uz dodatno, potom i još dva bacanja za sedmu pobjedu, šestu vezanu, u sezoni.

BY: superkosarka.com