Istorija se piše, Crna Gora u polufinalu i Argentini

Kadetska reprezentacija Crne Gore ostvarila je istorijski uspjeh! Jovan Kljajić i saigrači prvi su učesnici polufinala Evopskog prvenstva u košarci od osamostaljenja ove zemlje.

Večeras su u punoj “Morači” izabranici Mladena Ostojića savladali Litvaniju 80:74 u utakmici četvrtfinala Evropskog prvenstva. Nije domaćin krenuo silovito, kao u prethodnim susretima, ali je veliko srce ovih momaka ponovo bilo presudno da se savlada još jedan evropski velikan.

Prva četvrtina pripala je minimalno gostima, da bi u drugoj potpuno domaćin preuzeo igru i rezultat u svoje ruke i držao i povećavao prednost sve do kraja.

Fantastični su bili svi igrači, ali bih istakao sjajno drugo poluvrijeme povrijeđenog kapitena Kljajića, najefikasnijeg večeras, a upravo je igrač Gran Kanarije sve koševe postigao u drugih 20 minuta.

Crna Gora je zablistala u drugom dijelu, baš kao i protiv Španije i Italije i ta borbenost i duh krase ovu ekipu, pa i neka mi zamjere mnogi, ali to otkada ja pratim omladinsku košarku nije imala ni jedna generacija.

Neću mnogo dužiti, publika, i ovi momci, stručni štab rekli su večeras sve. Padaju evropski velikani, a protivnik u polufinalu je selekcija Srbije (petak 20:30). Cilj ove reprezentacije je bio opstanak, a oni su među četiri najbolje ekipe i učesnik su po prvi put Svjetskog prvenstva, koje će se naredne godine održati u Argentini.

BY: Jovan Kocev / superkosarka.com